Masopust s Automatkami

Kdo vlastně jsou Automatky?

Především jsou to rodiče. Rodiče dětí, které každý den bojují s lehkou či těžší formou PASatypickým psychomotorickým vývojem ADHD. Každý z těchto rodičů si zažil řadu nepříjemných situací – na dětských hřištích, u lékaře, MHD. Často bojují s netolerancí a nepochopením okolí. A právě proto se rozhodli si nenechat své zkušenosti a kontakty pro sebe a založili spolek Auto-MATKY, který pomáhá rodičům jako jsou oni.

Když nás poprvé oslovily, zda bychom s nimi nechtěli spolupracovat na akcích pro jejich děti, nezaváhali jsme ani na okamžik.

Co pro Automatky v rámci spolupráce připravujeme?

Naše lektorka Žanda v rámci akce Masopust připravila pro děti zábavné odpoledne s řadou cvičebních pomůcek ze Spokonožky. Vytvořila dětem dráhu, která je akční, dokáže děti rozpohybovat a překvapí je spoustou překážek a zatáček. Na spokonožčí překážkové dráze si děti vyzkouší jednotlivé prvky podlézat, přeskakovat nebo se na nich točit. Součástí dráhy jsou i naše ortopedické podlahy, které dětí nejen baví, ale zároveň jim namasírují nožičky, uvolní napětí v těle a navodí příjemný pocit.

A jelikož je naše lektorka Žanda velmi kreativní a práce s dětmi ji moc baví, měla připravené hry, při kterých využila ortopedické podlahy značky Muffík, Ortek, Ortonature a Ortodon.

Říkáte si, jaké hry se dají vymyslet na ortopedických podlahách? Znáte třeba hru Myšičko myš nebo Čáp ztratil čepičku? Více o hrách ale v tuto chvíli prozrazovat nebudeme, protože Žanda připravuje do budoucna něco, co si zatím necháme jako takové malé tajemství 😊

Už teď se těšíme na další společnou akci

Čas na akcích ubíhá vždycky strašně rychle. Je pro nás vždy skvělé vidět, jak si to všichni zúčastnění náramně užívají – cvičí a tančí.

Součástí zábavného odpoledne se SpokonožkouFyzionožkou byla také tombola. Žanda přinesla dětem jako dárek ortopedické podložky a naše Pohybové karty pro děti.

Jsme rádi, když můžeme být u takovýchto akcí.

Už teď se těšíme na další akci ve spolupráci s Automatkami, která se koná 22.3.2024.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů