Návštěva MŠ Landie, Veliká Ves

Malebná mateřská školka Mš Landie si v březnu vybrala náš originální program pro mateřské školky, který zahrnuje cvičení s kvalifikovanou lektorkou. Naše lektorka Žanda se plná očekávání těšila na setkání s novými dětmi a učitelkami a na návštěvu místa, které ještě neměla možnost poznat. Příchod s předstihem jí umožnil v klidu připravit všechny pomůcky na cvičení, jejichž široký výběr je zárukou zábavného a interaktivního učení.

Jak probíhá náš program?

Na úvod se lektorka společně s naší surikatou Suri seznámí s dětmi. Společně pak prozkoumají, jak dobře děti znají své tělo a jaké mají znalosti o cvičení. Naše milovaná maskotka, surikata Suri, je v tomto procesu neocenitelnou pomocnicí. Suri pokaždé překypuje nadšením, když Žanda klade dětem otázky týkající se těla nebo když společně zpívají.

Naše Spokonožčí překážková dráha je klíčovou součástí programu v mateřské škole, ale než se na ni děti mohou vrhnout, musí být řádně připraveny. Aby byly nožičky připraveny na akci, je třeba je nejdříve rozhýbat a jemně promasírovat. Hry jsou nezbytnou součástí našeho programu, ale ne ledajaké hry. Používáme speciální pomůcky z našeho e-shopu Spokonožka, které jsou navrženy tak, aby podporovaly pohyb a zábavu.

Během celého programu je Žanda v neustálém kontaktu s učitelkami, kterým demonstruje a vysvětluje, jak využít naše pomůcky co nejefektivněji. Děti si během programu užívají hru a cvičení, zatímco učitelky čerpají inspiraci pro obohacení svých hodin o další zábavné prvky.

Vrcholem programu je již zmíněná stavba Spokonožčí překážkové dráhy, na které si děti vyzkouší různé typy ortopedických podlah, překonávání balančních překážek, otáčení, podlézání a překonávání různých překážek. Dráha je mezi dětmi velmi populární a poskytuje jim příležitost ukázat vše, co se naučily a co dokážou.

Paní učitelky, které se někdy ptají, zda mohou dráhu vyzkoušet také, dostávají od nás jasnou odpověď: “Nemůžete jen chtít, musíte to zkusit!” Je to nejlepší způsob, jak ukázat, že vše na dráze je bezpečné a zábavné, a že i učitelky si zaslouží uvolnit své unavené nohy.

Program ve školce utekl velice rychle. Žanda, děti i paní učitelky si to užily a my se už těšíme, jak si budeme hrát s dětmi v další školce.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů