Ortopedické podlahy MUFFIK – set HAD

Had je jedním z nejuniverzálnějších a nejstarších symbolů. Je symbolem životní energie, zastupuje síly regenerační a léčivé. Aeskulapova hůl, jako znak lékařů a farmaceutů, má svůj počátek již ve starověkém Řecku. Pojmenování pochází od Asklépia, starověkého řeckého boha lékařství. Kolem hole se obtáčí had, nejspíše užovka stromová.

V tomto symbolu našel inspiraci i výrobce ortopedických podlah MUFFIK a my si ho tak můžeme blíže představit.

 obr. 1 Cvičení s podlahami MUFFIK            

Set HAD se skládá ze 6 ks podlah – hlavy, dvou rovných úseků, dvou oblouků a koncové části ocasu. Jednotlivé díly můžeme považovat za kombinaci tvrdé a měkké podlahy. Tvrdá část (had) vystupuje na povrch podlahy, měkká část (imitace trávy, rákosu) tvoří zbytek podlahy. Spojením všech dílů Vám vznikne zhruba 150 cm dlouhá zahnutá funkční kladina.

 obr. 2 Balení setu podlah MUFFIK

Tento set je proto vhodný k posilování svalů středu těla, tzv. core. Silný střed těla je důležitý pro udržování rovnováhy, stability a koordinaci pohybu. Od správného nastavení středu těla a trupu poté odvisí postavení horních i dolních končetin a jejich správné zapojení do funkce. Pokud se zaměříme přímo na oblast nohy, je tento sed vhodný k procvičování nožní klenby, cvičení při terapii hallux valgus, k posílení valgózních kotníků nebo při centraci kolenních, kyčelních i ramenních kloubů. Je vhodný také k relaxaci unavených chodidel. Chůzí po kladince – těle hada – dochází ke stimulaci plosky a zároveň masáži svalů nohy. Následným zvýšeným prokrvením pak dochází k uvolnění staženým svalů.

obr. 3 Ortopedické podlahy MUFFIK – set HAD
obr. 4 Ortopedické podlahy MUFFIK – set HAD
obr. 5 Ortopedické podlahy MUFFIK – set HAD
obr. 6 Ortopedické podlahy MUFFIK – set HAD

Celý set se poté ideálně doplňuje s ostatními podlahami. Jako všechny podlahy MUFFIK, tak i HAD se zapojí do celku jako puzzle. 

Přišlo nám několik názorů, že hada nemají lidé moc rádi a že váhají nad jeho pořízením domů 🙂 My si naopak myslíme, že právě konkrétní tvar a zvíře jsou dětem blízké. Je to pro ně uchopitelný pojem stejně jako např. ježek. Pokud se zapojí do ostatních podlah, tak už ani nevíte, že doma hada máte 🙂 Doufáme, že se stane jednou z Vašich oblíbených sad.

Tým Spokonožky

(zdroj foto – fotoarchiv autorky)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů