ORTOPEDICKÉ PODLAHY PRO TĚHOTNÉ

Těhotenství je krásné, avšak v některých ohledech pro ženu také velmi náročné období. Pokud je žena těhotná, je to pro ni zcela nová situace. Zvláště, pokud se jedná o první těhotenství, nemusí si být žena, co se týče pohybu, vůbec jistá.  Během devíti měsíců se v těle ženy odehrává mnoho změn, které se promítají i do pohybového aparátu. Pokud dojde k dekompenzaci určitého stavu, mohou se objevit nepříjemné obtíže, bolesti atd.

TĚHOTENSTVÍ S SEBOU PŘINÁŠÍ VELKÉ ZMĚNY

Obr. 1 Noha

Vlivem rostoucího bříška, zvýšením hmotnosti, změnou hladiny hormonů a dalších změn souvisejících s tímto stavem, mohou u žen nastat problémy s bolestmi spojenými s pohybovým aparátem. Rozvolňují se vazy, mění se těžiště těla, postavení a zatížení kloubů, objevují se bolesti páteře a s možným propadem klenby i bolesti chodidel, nohou, jejich otoky a jiné obtíže.

Obr. 2 Nohy na ortopedických podlahách

Hormony mají vliv na rozvolnění vaziva v oblasti pánve i jiných částí těla, objevuje se i změna ve stylu chůze, ke konci těhotenství je chůze houpavá až kolébavá. Díky rostoucí oblasti břicha se mění těžiště celého těla. Pod zátěží celého těla povoluje i oblast chodidla, ženy pociťují, že se jim nohy rozšiřují a zvětšují. Nohy jsou unavené, mohou se objevovat otoky a křeče.

Obr. 3 Nohy

Sestavili jsme proto sady ortopedických podlah zaměřené na promasírování a uvolnění chodidel, ale také k aktivaci příčné i podélné klenby nohy. Při chůzi po ortopedických podlahách dochází i k napřímení a aktivaci středu těla. Vybírat můžete ze sad značky ORTODON

Sady jsou složeny ze 6 kusů masážních podložek v kombinaci měkkých i tvrdých. Najdete zde vyklenuté 3D podlahy k stimulaci chodidel a vytvarování kleneb na chodidlech při chůzi. Lze přes ně chodidlo i uvolnit a cíleně cvičit. Tyto podlahy jsou doplněny jemnějšími podložkami.

Obr. 4 Nohy na ortopedické podlaze

Změny pokračují i po porodu, je potřeba určitého času, aby se tělo dostalo do normálu. Změna klenby a tvaru nohy však může zůstat, žena se tedy může setkat s problémem, že se již nevejde do svých starých bot. Změny svalů pánevního dna a jejich náprava také vyžaduje určitý čas, je potřeba umět pánevní dno nejen aktivovat, ale i relaxovat. Souvislost a spojitost pánevního dna s páteří, trupem, kyčelním kloubem, dolními končetinami pak ukazuje na jeho důležitost.

Pro ženu je náročné i období po porodu, o nohy i celý pohybový aparát je potřeba se starat, sady využijete tedy i nadále.

Tým Spokonožky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů