Podlahy ORTODON – nové sady vytvořené ve spolupráci s fyzioterapeutem

Na Vaše přání a četné dotazy jsme sestavili nové sady ortopedických podlah ORTODON. Sady jsou sestavené ve spolupráci s fyzioterapeutem. Chtěli jsme Vám nabídnout sestavené sady pro nejčastěji dotazované problémy pohybového aparátu. Na e-shopu tak najdete sadu pro plochonoží, valgozitu, pro nejmenší děti, sadu pro dospělé (12ks)pro vadné držení tělapro sportovce a pro rehabilitaci po úrazech.

obr. 1 Ortopedické podlahy ORTODON 
obr. 2 Ortopedické podlahy ORTODON 
obr. 3 Ortopedické podlahy ORTODON 

SADA PRO PLOCHÉ NOHY 

U mnoha bolestí a problémů dolních končetin a chodidel lékaři diagnostikují plochonoží. Ne vždy je to však plochá noha, která Vás trápí. U dětí je často plochá noha zaměňována s valgózními kotníky. Pokud však plochou nohu opravdu máte, ani tak to není jen problém chodidla a nohy samotné. Je dobré si uvědomit, že nohy nesou celou váhu těla na velmi malé ploše. Je dobré se tak zaměřit na celou posturu. V případě, že Vás trápí bolesti, nepříjemné pocity v chodidlech, dělá Vám problém dlouhá chůze, po které nohy bolí, vyzkoušejte naši sadu pro plochonoží. Postupně se zkoušejte po podlahách procházet, stát nebo nohy masírovat. Uvidíte, že s každým krokem budou nohy uvolněnější a klenba aktivnější.

SADA PRO VALGOZITU KOTNÍKŮ

Valgózní kotníky jsou velmi diskutovanou diagnózou u mnoha dětí. Důležitou poznámkou je, že to není jen problém nohy a kotníku, ale oslabení středu těla, stabilizátorů pánve. Je poté ovlivněno postavení celé dolní končetiny, které se manifestuje zejména na kotníku a chodidle. V tomto případě je důležité zařazení balančního cvičení, posílení hlubokého stabilizačního systému a svalů pánve, centrace kyčelních kloubů. Z toho důvodu sada obsahuje členitější, balanční podložky.

SADA PRO NEJMENŠÍ DĚTI 

U nejmenších dětí je důležité sledovat správný průběh psychomotorického vývoje. Aby si dítě prošlo správně všechny vývojové pozice. Poté, co se po porodu malé miminko adaptuje na nové prostředí, naučí se pást koníky, otáčet ze zad na bříško, pivotovat, klečet a pérovat na kolínkách, rozlézt se, stoupat si, obcházet a rozejít se. Když se dítě začne vertikalizovat, začnou se zatěžovat chodidla, tvarovat se nožní klenba. I u nejmenších je vhodné nabídnout dítěti různé podněty pro stále se vyvíjející chodidla. Děti se po podlahách mohou i prolézat a zdokonalovat a posilovat všechny důležité svalové skupiny. 

SADA PRO SPORTOVCE 

Sport je důležitou součástí našeho života. Udržuje nás v kondici, posiluje kardiovaskulární a imunitní systém. Výhodou sportu je, že si každý můžeme vybrat ten, který nás baví. Stinnou stránkou naopak může být u některých sportů jednostranné zatížení pohybového aparátu a nedostatek kompenzačního cvičení. Někteří sportovci také mohou mít přetížené velké povrchové svalové skupiny a nedostatečně aktivní hluboký stabilizační systém. To pak může mít za následek přetížení a častá zranění. Vhodným kompenzačním cvičením může být senzomotorika a aktivace hlubokého stabilizačního systému. Využijte naši sestavenou sadu a buďte připraveni na další sportovní výzvu. 

Tým Spokonožky

(zdroj foto: archiv autorky, spokonozka.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů