DEN ZDRAVÍ NA ZŠ ÚPICE – LÁNY

Péče o své tělo a zdraví, propagace zdravého životního stylu, zařazení pohybu do každodenního života, prevence před nebezpečím, setkávání se s inspirativními lidmi a mnoho dalšího. To vše by mělo být samozřejmostí, se kterou chceme seznamovat již od dětství.

Obr. 1 Přednáška pro 1. stupeň ZŠ Úpice – Lány

Na základní škole v Úpici – Lány organizují DEN ZDRAVÍ a my jsme mohli být jeho součástí. Vydali jsme se tak 27. září, na základní školu kde jsme měli pro žáky 1. – 4. tříd připravenu přednášku na téma ZDRAVÍ A POHYB. Na odpoledne jsme měli pro veřejnost nachystanou ukázku podoskopu s orientačním vyšetřením a také s představením našich produktů.

CO JSME DĚTI NAUČILI

Obr. 2 Cvičení pro napřímení páteře v sedu

Přednáška, při které jsme chtěli děti co nejvíce zapojit do komunikace s námi, byla spojena také s ukázkami nejrůznějších cvičebních pomůcek – ortopedických podlah, balančních pomůcek, kamenů STAPELSTEINmasážních pomůcek. Prakticky se děti naučily uvolnit nejen svá chodidla, ale také ruce, napřímit páteř a zkorigovat sed.

Obr. 4 Praktické využití pohybových karet
Obr. 3 Překážková dráha

Děti byly pozorné, spolupracující, cvičení je velmi bavilo. Vyzkoušely si překážkovou dráhu, masáž chodidel, uvolňující cvičení rukou, která pomohou s lepším úchopem či cvičení s našimi novými Pohybovými kartami k ortopedickým podlahám. My jsme se zas mohli vrátit do školních let a nasát tu správnou školní atmosféru.

První třídy nás překvapily touto básničkou pro připomenutí správného sedu a pozice při sezení v lavici.

ODPOLEDNE PRO VEŘEJNOST

Obr. 4 Odpolední blok

Jelikož se neustále setkáváme s tím, že ne vždy dojde k komplexnímu vyšetření a zhodnocení stavu, nachystali jsem si i část pro veřejnost. Mnoho z nás stále ještě neví, jaké možnosti jsou, co vše je vhodné pro naše nohy udělat. Proto jsem se po dopoledním bloku přesunuli do tělocvičny, kde jsme se veřejnosti snažili přiblížit vyšetření na podoskopu, zhodnotili jsme stav chodidel, ukázali základní cvičení, zhodnotili obuv, vhodnost či nevhodnost ortopedických vložek, se kterými někteří přišli.

CO JSME SI ODNESLI A ČÍM NÁS TATO AKCE OBOHATILA?

Obr. 5 Představení masážních pomůcek

Jelikož se to nemusí zdát, celý den byl velice náročný. Ranní vstávání, cesta, dopolední přednášení a cvičení, odpolední tříhodinový blok s veřejností, cesta zpět. Odměnou nám však byl zájem, s kterým jsme se na akci setkali a i to, že jsme mohli místním ukázat, že o nohy je důležité pečovat a vysvětlit, jaká je správná funkce nejen chodidel.

Potěšil nás i zájem i o nejrůznější pomůcky a pátrání po tom, s čím nám může jedna či druhá pomoci.

MŮŽEME PŘIJET I ZA VÁMI

Jste mateřská či základní škola? Máte ortopedické podlahy, balanční či jiné cvičební pomůcky a nevíte, jak je naplno využít? Či nad pořízením pomůcek přemýšlíte a chtěli byste si je od nás vyzkoušet? Chcete ukázku cvičení? Neváhejte nás kontaktovat, můžeme přijet přednášet, prezentovat pomůcky či vyšetřit vaše chodidla i k vám. Budeme se na další osvětové dny těšit.

REPORTÁŽ ZE DNE ZDRAVÍ V ÚPICKÉ ZŠ LÁNY

Budeme se na Vaši školu těšit,

Tým Spokonožky/Fyzionožky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů