POHYBOVÉ KARTY SPOKONOŽKA

Ortopedické podlahy jsou poznávacím znamením našeho e-shopu. Jsou s námi spojovány a i my je využíváme nejen v naší ordinaci fyzioterapie, ale i v novém Spokocentru zdraví a pohybu. Ortopedické podložky mají mnoho využití, avšak mnoho zákazníků tápe, jak je 100% využít a často se stane, že zůstanou složené na podlaze a vy po nich jen procházíte. Masážní koberečky mají však mnohem větší potenciál!

Obr. 1 Využití Spoko karet v praxi

Díky četným podnětům od Vás jsme se rozhodli sestavit sadu 25 pohybových karet. Tyto karty obsahují především tipy ke cvičení s ortopedickými podlahami, ale využijete je také při cvičení s balančními pomůckami jako jsou polokoule, čočky, disky, půlválce či balanční kameny.

S ČÍM MI KARTY POMOHOU?

Tato základní sada karet Vám dá spoustu inspirace na cvičení. Cvičební tipy využijete zejména u dětí, ale také u dospělých s valgózními/vbočenými kotníky, hyperpronačním syndromem či problematickým držením těla. Cviky slouží také jako prevence a zároveň inspirace pro větší zábavu s našimi podložkami.

Obr. 2 Spoko karty a balanční pomůcky

BUDU VĚDĚT JAK CVIČIT?

Jednotlivé cviky můžete cvičit jeden za druhým nebo náhodně vybrat pár cviků. Můžete si také například vybrat pozici, ve které budete cvičit a zacvičit cviky z dané polohy.

S pohybovými kartami budete mít na každý den zábavu, se kterou oživíte klasické chození či stání na ortopedických podložkách.

Pokud máte doma již zakoupenou sadu podložek, doporučujeme nechat ji sestavenou. Kdykoliv je příležitost, je vhodné se po podlahách projít. Stačí alespoň jednou denně vytáhnout kartičky na pár minut, a chůzi po podložkách si tak oživit.

JAK KARTY VYPADAJÍ A KOLIK JICH JE?

Obr. 3 Pohybové karty k ortopedickým podlahám – Valgozita

Pohybové karty mají formát velikosti A5 a čeká jich na Vás 25. Na každé kartě najdete popis cviku a obrázek surikaty, která Vám danou pozici předvede. Pokud nemáte sadu podlah, najdete zde i tip na cvičení s balanční pomůckou.

Cviky vychází z vývojové kineziologie a dalších terapeutických metod. Jsou tak zaměřeny nejen na oblast chodidla, ale také k aktivaci celého těla. ‍První sada pohybových karet je vytvořena zejména pro děti s valgózními kotníky, hyperpronačním syndromem, ale také například s problematickým držením těla. Cviky a tipy v sadě slouží také jako skvělá prevence před zmíněnými problémy pohybového aparátu.

Pohybové karty zakoupíte ZDE na e-shopu Spokonožka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů