VÁNOČNÍ TIPY PRO MALÉ DĚTI (1-3 roky)

Z miminka se nám stal malý běhající ďáblík, který jen tak neposedí a nenechá žádnou věc v klidu. Někteří rodiče pak jen s obavami sledují, jak dítko probíhá kolem stromečku a každou chvíli přemýšlí, kterou ozdobičku by si sundalo. Co takovým dětem však pod onen stromeček nadělit? Pojďme se podívat na pár tipů, s kterými nesáhnete vedle.

Obr. 1 Běžící dítě

Kdo má takové dítko doma ví, že děti od rána do večera srší energií, až nám občas zůstává rozum stát. Kde děti tolik energie berou? 🤔 I v tomto období se děti však učí stále nové a nové dovednosti, které potom zdokonalují. Poté, co si zdokonalí chůzi, lépe se orientují v prostoru, začínají pérovat kolínky, poskakovat, kopat a házet, zdokonalují se v běhu. Nezapomínáme ovšem ani na šikovné ručičky, ostatní smysly, ale i relaxaci.

LEZU, BĚHÁM, SKÁČU, HAZÍM, KOPU

Na e-shopu Spokonozka.cz najdete největší výběr ortopedických podlah, ale i dalších cvičebních pomůcek. Můžete se tedy zaměřit na komplexní rozvoj Vašeho děťátka.

Při výběru ortopedických podložek máte na výběr z několika značek. Pro celkový rozvoj, aktivaci a stimulaci nejen chodidel, ale i celého těla bychom doporučili sady MUFFIK nejoblíbenější desítka, valgozita, velikán 2 či držení těla. S naší NOVINKOU sadou FUN zažijete velký kopec zábavy. Od značky ORTONATURE nesáhnete vedle se sadami aktivace středu těla, velikán, medium, nejoblíbenější desítka či ranní zázrak.

K ortopedickým podlahám si doplňte naše pohybové karty a s dětmi máte hned o zábavu postaráno. S našimi kartami si procvičí tělo celá rodina.

ČÍM DOPLNIT ZÁBAVU NA PODLOŽKÁCH

Z dalších pomůcek pro rozvoj hrubě motorických dovedností nesáhnete vedle při pořízení overballů, balančních polokoulí, disků či čoček. Pěknou sadou je kombinace různých tvarů od značky TULLO – senzorická dráha. Pokud máte rádi přírodu a dřevo, vyzkoušejte mini doplňky od FORESTONES.

Děti kolem třetího roku již rády zkouší balancovat na chůdách. Po cvičení děti odměňte masáží pomocí různých ježků či míčků.

HIT JMÉNEM STAPELSTEIN

Krásné balanční kameny a doplňky STAPELSTEIN jsou hitem od doby, co byly uvedeny na trh. I u nás v ordinaciSpokocentru jsou jednou z nejoblíbenějších pomůcek. Ačkoliv by se nám dospělým mohlo zdát, že slouží jen do překážkové dráhy a k balancování, nenechte se mýlit. Ukažte je dětem a uvidíte, jak pestré je jejich využití. Na kameni se dá sedět, ležet, stát a cvičit, přenášet v něm hračky, stavět z nich věže a mnoho dalšího.

VÁNOCE BEZ HRAČKY? ANI NÁHODOU

Co by byly pro děti Vánoce bez hračky? To je pro děti nepředstavitelné. Pokud už nevíte, co vybírat, zkusme zapřemýšlet nad tím, že dárek je pro děti hračka, ale my za ním vidíme hlubší podnět.

Dřevěné nebo magnetické stavebnice procvičí nejen ruce a hmat, ale i mysl, zrak a soustředění. Magnety SMARTMAX se dětem dobře drží. Klasické dřevěné kostky patří mezi oblíbené hračky již po mnoho generací.

Veselé příběhy můžete s dětmi vymýšlet a vyprávět při prohlížení a hře s knížkami od značky LILLIPUTIENS. Krásný dárek je pak i dřevěný domek se zámky, kde procvičíte malé dětské prstíky také od výše zmíněné značky.

Pro menší děti jsou skvělou hračkou i nejrůznější míčky s různou strukturou a tvarováním povrchu. Působivé sady nabízí značka TULLO.

UTUKUTU – ROZHÝBEJTE DĚTI

Každé dítě má rádo houpavý pohyb. Houpačky UTUKUTU však můžete využít na mnoho způsobů. Až se nebudete chtít houpat, otočte houpačku vzhůru nohama a máte pro děti skvělou prolézačku nebo skrýš. U batolat, které zkouší první stoupání a krůčky poslouží jako skvělá opora a tréninkové místo. Starší děti pak využijí houpačku jako odkládací pultík.

K odpočinku doplňte spektru o polštářek nebo měkoučko a uvidíte, že to bude jedno z nejoblíbenějších dětských míst.

Obr. 10 Produkty od UTUKUTU

ROOTY RUG – KOUSEK PŘÍRODY V DĚTSKÉM POKOJÍČKU

Spokonožka i Fyzionožka jsou spojeny s péčí o naše nohy, i když se věnujeme i jiným částem lidského těla. I z tohoto důvodu nemůžou u nás chybět kořenové koberce ve spolupráci s ROOTY RUG. Oživte dětský pokojík těmito nápaditými kousky, které jsou i krásný bytový doplněk. Snoubí se v nich totiž nejen krásno, soulad s přírodou, ale i zdravotní aspekt a péče o správný rozvoj nejen dětských nohou.

Vybírejte dárky chytře, potěšte děti a mějte dobrý pocit nejen z jejich radosti, ale i jejich celkového rozvoje.

Tým Spokonožky/Fyzionožky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů