VÁNOČNÍ TIPY PRO ŠKOLÁKY

Pokud máte doma školáka, víte, že už to jsou děti se svým názorem a přesně vědí, co by pod stromečkem🎄chtěli najít. Chtěli byste je přesto potěšit a překvapit neotřelým dárkem, který nenápadně procvičí, zaktivuje a nakonec i zrelaxuje nejen tělo, ale i mysl? Tak to se pojďte podívat právě k nám.

ZÁBAVA S HLUBŠÍM VÝZNAMEM

Nabídněte dětem kostky, puzzle, stavebnici a uvidíte, že hned budou vědět, jak si s ním hrát či ji skládat. To samé je i s našimi ortopedickými masážními podlahami. Postavíte před děti krabici, ony ji nadšeně rozbalí a hned začnou podložky skládat. Výhodou je, že není žádný zaručený návod, jak mají být poskládány. Vedle sebe, za sebou, cik cak, jen tak položené na zemi? Vše je správně a vše je ok. Po sestavení budou děti skvěle trénovat nejen své nohy, ale i zbytek těla, pokud máte doma i nadšeného sportovce, je to i vhodná kompenzace po tréninku.

Pokud již s docházíte např. na fyzioterapii a řešíte určitý problém, máme pro Vás speciálně nachystané sady, zacílené na nejčastější dětské diagnózy. Pokud chcete jen probudit a promasírovat chodidla, máte celkem volnou ruku ve výběru.

A která sada by Vás mohla potěšit? Spoustu zábavy zažijete se sadou Muffik FUN, s rotanou to vždy parádně roztočíte. Na nožky, záda a zbytek těla perfektně zacílíte např. sadou držení těla/aktivace středu těla, velikán či nejoblíbenější desítka. Ty najdete nejen u Muffika, ale i Ortonature. Na problémy s kotníčky jsou speciálně sady valgozita.

Pokud chcete jen pár kousků a necílíte na žádný problém, můžete vybírat vcelku bez omezení. Naším tipem je např. Muffik set had, set medium nebo duhová melodie od Ortonature. K rannímu probuzení nohou se hodí i sady Ortek, kterou můžete dětem poskládat pod postel a již při prvním kroku dostanou nožky ten správný impuls.

VSTÁVAT A CVIČIT – RANNÍ ROZCVIČKA

Pokud by Vás naše masážní podlahy zaujaly natolik, že byste na nich chtěli cvičit, není nic jednoduššího, než je doplnit o naše pohybové karty se Surikatou. Pojďte si z našeho balíčku 25 pohybových karet některou vytáhnout a podle ní si zacvičte.

KOUSEK PŘÍRODY DO DĚSKÉHO POKOJE

Máte doma milovníka přírody? Chodí vaše dítě rádo naboso a prozkoumává krásy okolí? Tak potom ho jednoduše potěšte kořenovým kobercem RootyRug. Kořenový koberec vnese do pokojíku klidnou atmosféru lesa, louky či parku. Probudí nejen dětské nožky, ale bude i skvělou hrací dráhou. Pro mladší školáčky vybírejte ze zvířecích vzorů, pokud máte doma již staršího školáka, můžete pořídit koberec v zemitých či neutrálních tónech.

MÁME DOMA ZAPÁLENÉHO SPORTOVCE

Pokud děti rády sportujíjiž se intenzivně věnují určitému sportu, je vhodné zařadit i určitá kompenzační, rovnovážná a balanční cvičení, která aktivují ty části těla, jenž mohou být tréninkem opomíjeny. Zapomínat by se nemělo ani na protahování.

Velkou zábavu, u které děti procvičí celé tělo, zažijí s nejrůznějšími čočkami, polokoulemi, půlválci, měkkými podložkami nebo bosu. Aby děti cvičení bavilo, nechte je sestavit si svou bláznivou dráhu, do které Vás určitě zapojí. Uvidíme, kdo bude šikovnější 😉

Bez barevných bláznivých kamenů by to ovšem nebyla ta pravá dráha. Školáci již budou kameny vesele stohovat na sebe a předhánět se, kdo vyleze výše nebo kdo vymyslí bláznivější cvičební kousek. Po cvičení si z jednotlivých kamenů udělejte sedátka a protáhněte se.

Obr. Zábava se Stapelstein balančními kameny
Obr. Překážková balanční dráha

HRAČKA POTĚŠÍ I VĚTŠÍ DĚTI

Správná hra baví v každém věku. Pro školáky jsou nachystány různé stavebnice, které procvičí nejen hlavu při přemýšlení, ale i ruce při skládání. Vybírejte SMARTMAX, GEOSMART či SMARTIVITY stavebnice a nesáhnete při volbě dárku vedle.

UMĚNÍ UVOLNIT TĚLO I MYSL

Po návratu ze školy, kroužku či tréninku bychom neměli zapomínat ani na uvolnění těla a mysli, ale i relaxaci. Pro děti je to důležité, k utřídění mnoha informací, které se k nim během celého dne dostávají. Pusťte si relaxační hudbu nebo se jen tak posaďte a zavřete oči. Když jsou děti neklidné a roztěkané, zkuste je zlehka promasírovat měkkým míčkovacím míčkem či ježkem.

Půjčte jim do ruky antistressball nebo antistress pomůcku od Muffika. Může to být takový jejich tajný pomocník, schovaný kdekoli v kapse. K uvolnění těla snadno pomohou nejen dětem, ale také celé rodině masážní podložky Pranamat ECO.

Doufáme, že se Vám naše tipy na dárky pro školáky líbily 🙂

Tým Fyzionožky/Spokonožky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů